تماس با ما

قیمت چاپ و تولید جعبه دستمال کاغذی در ابعاد مختلف

نکات مهم و کلیدی تعیین قیمت چاپ و تولید جعبه دستمال کاغذی
4.3/5 - (6 votes)

قیمت چاپ جعبه دستمال کاغذی چقدر تمام می‌شود؟ برای تولید کنندگان دستمال‌های کاغذی مختلف جواب دادن به این سؤال بسیار مهم است. چون با توجه به پرمصرف بودن دستمال‌های کاغذی مقوایی و سلفونی، تولید کنندگان دستمال‌های کاغذی باید تعداد زیادی از جعبه‌های مخصوص بسته‌بندی دستمال کاغذی را سفارش گذاری کنند.

عوامل مختلفی در تعیین قیمت نهایی تولید و چاپ جعبه‌های دستمال کاغذی تاثیرگذار هستند. از جمله آن‌ها می‌توان به سایز جعبه‌ها، تیراژ محصولات، نوع مقوای استفاده شده در تولید جعبه دستمال کاغذی و ساده یا لوکس بودن جعبه اشاره کرد.

در این مطلب آسان پک مهم‌ترین نکاتی که تولید کنندگان دستمال کاغذی برای سفارش انواع جعبه دستمال کاغذی باید در نظر داشته باشند را ارائه کرده است.

استراتژی فروش دستمال کاغذی

اولین عاملی که در تعیین قیمت چاپ جعبه دستمال کاغذی تاثیرگذار است، استراتژی فروش این محصول توسط برند تولید کننده دستمال کاغذی خواهد بود. با توجه به اینکه محدودیتی برای تولید جعبه دستمال با مقواهای مختلف وجود ندارد، اغلب تولید کنندگان دستمال کاغذی ترجیح می‌دهند که از مقواهای با کیفیت و قیمت مناسب برای تولید و چاپ جعبه دستمال کاغذی استفاده کنند، تا قیمت تمام شده محصول نهایی کمتر شود.

پس از تولید این جعبه‌ها تولید کننده جعبه دستمال می‌تواند نام و لوگو برند را روی جعبه چاپ کرده و آن را برای مصرف عمومی به بازار عرضه کند. همچنین با یووی شنی یا روکش‌های نقره‌ای و طلایی دستمال کاغذی‌ها صرفاً برای استفاده در هتل‌ها، اتاق‌های جلسات و مکان‌های خاص به فروش خواهند رسید.

در نهایت تولید جعبه مقوایی یا سلفونی است که می‌تواند قیمت نهایی چاپ جعبه دستمال کاغذی را تحت تاثیر قرار دهد. در صورتی که برند در زمینه تولید بسته‌بندی‌های سلفونی یا اقتصادی برای دستمال کاغذی فعالیت داشته باشد، معمولاً این بسته‌بندی‌های ساده که نام و لوگو برند روی آن‌ها درج می‌شود را برای سفارش انبوه در نظر می‌گیرند. 

اما با توجه به اینکه استراتژی فروش کلی شرکت‌های تولید کننده دستمال کاغذی هماهنگی عرضه و تقاضا در بازار است؛ معمولاً جعبه‌های مقوایی نیز به همراه جعبه‌های سلفونی برای بسته‌بندی انواع دستمال کاغذی آماده می‌شوند. 

به طور کلی، بسته بندی جعبه دستمال کاغذی با هدف نمایش و برتری این محصول در شلف‌ها و نمایش محصول در مکان‌های مختلف انتخاب می‌شود؛ و هدف اصلی برند از عرضه این محصول در جعبه‌های خاص و جذاب، جلب توجه مشتریان و مخاطبانی است که جعبه دستمال کاغذی را مشاهده می‌کنند.

از دست ندهید: چاپ چهار و نیم ورقی چیست؟

نوع محصول دستمال کاغذی

دستمال کاغذی‌هایی که در جعبه‌های مقوایی بسته‌بندی می‌شوند معمولاً 300 برگ یا 200 برگ هستند؛ و با توجه به تعداد دستمال کاغذی سایز جعبه مشخص می‌شود. در شرایطی که مشتری برای سفارش جعبه‌های مقوایی اقدام کند، لازم است که جهت تولید جعبه‌های دستمال کاغذی‌های 300 برگ قیمت بیشتری را بپردازد.

بنابراین در صورتی که تعداد دستمال کاغذی‌های موجود در یک جعبه بیشتر باشد و سایز جعبه بزرگ‌تر شود، قیمت نهایی چاپ جعبه دستمال کاغذی نیز بیشتر خواهد شد.

نوع محصول دستمال کاغذی

طرح و افکت‌های چاپی دستمال کاغذی

روی جعبه‌های دستمال کاغذی می‌توانید طرح‌ها و افکت‌های مختلفی را مشاهده کنید که با کمک 4 رنگ، 5 رنگ یا 6 رنگ و بیشتر تولید شده‌اند و زیبایی خاصی را به جعبه‌های مقوایی دستمال کاغذی داده‌اند. این طرح‌ها با توجه به نظر و سلیقه سفارش دهنده محصول انتخاب می‌شوند و روی جعبه نقش می‌بندند.

بعضی مواقع طرح‌های روی جعبه دستمال کاغذی میتوانند الهام گرفته از طبیعت، صنعت، هنر و… باشد که همراه لوگو و نام تجاری تولید کننده روی دستمال چاپ می‌شوند، تا ارتباط بهتری با خریدار برقرار کنند. البته بعضی از برندها ترجیح می‌دهند که نام و لوگوی خودشان را به طور واضح یا برجسته روی جعبه دستمال چاپ می‌کنند، تا به بهتر دیده شدن برندشان کمک کنند. در این مواقع، طرح و چاپی که روی جعبه‌های دستمال کاغذی مقوایی دیده می‌شود اثر تبلیغاتی دارد؛ و برای ماندگار کردن نام برند یا هویت آن در ذهن مشتریان استفاده می‌شود.

مطالب مرتبط: قیمت طراحی و چاپ جعبه دستمال کاغذی تبلیغاتی

علاوه بر جعبه دستمال کاغذی‌های معمولی، جعبه‌هایی وجود دارند که دارای رویه‌های هات فویل و یووی موضعی هستند. قیمت چاپ و تولید این جعبه های دستمال کاغذی‌ها که به عنوان دستمال کاغذی لوکس شناخته می‌شوند نسبت به دستمال‌های معمولی که چاپ ساده‌ای دارند بیشتر است. بنابراین برندهای تولید کننده دستمال کاغذی باید این موضوع را در نظر داشته باشند که طرح و افکت‌های چاپی روی دستمال کاغذی می‌تواند قیمت جعبه دستمال کاغذی را بیشتر کند.

قیمت تمام شده محصول دستمال کاغذی

با توجه به نوع مقوایی که در تولید دستمال کاغذی استفاده می‌شود و سایز و اندازه‌ای که مقوا برای تولید جعبه چاپ و برش می‌خورد یا دایکات می‌شود، قیمت تولید جعبه دستمال کاغذی اولیه مشخص خواهد شد. پس از این مرحله عواملی مانند سلفون و ویندوپچ، چاپ ساده یا روکش یووی موضعی و… دستمال کاغذی و مونتاژ دستمال با یک طرح یا در چند طرح و رنگ است که قیمت تمام شده این محصول را مشخص می‌کند.

البته عواملی مانند سفارش انبوه جعبه دستمال کاغذی هم نقش پررنگی در قیمت این محصول دارند؛ و تولید کنندگان جعبه دستمال کاغذی ترجیح می‌دهند سفارش‌های جعبه دستمال کاغذی مقوایی را به صورت عمده ثبت کنند تا قیمت نهایی چاپ جعبه مقوایی برایشان مقرون به صرفه‌تر باشد.

سخن پایانی

جعبه دستمال کاغذی مقوایی باید از مقوا باکیفیت ساخته شود تا در برابر ضربات مختلف دچار له شدگی و فرورفتگی نشود، یا رسیدن رطوبت به جعبه شکل آن را تغییر ندهد. علاوه بر استحکام جعبه، زیبایی بصری محصول باید حفظ شود تا خریدار در همان لحظات ابتدایی مشاهده آن در شلف فروشگاه برای خرید جعبه دستمال کاغذی مد نظر اقدام کند. 

آسان پک بعنوان یکی از بهترین شرکت های کارتن سازی در ایران، با وجود تجهیزات مدرن و کادر متخصص و حرفه‌ای، جعبه‌های دستمال کاغذی را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان به تولید کنندگان دستمال کاغذی ارائه می‌کند. جهت استعلام قیمت چاپ و تولید جعبه دستمال کاغذی با تیم آسان پک در ارتباط باشید.

سؤالات متداول + جواب

1) مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت جعبه دستمال کاغذی چیست؟

جنس و ابعاد مقوا و رویه دستمال کاغذی (مانند رویه‌های طلاکوب و یووی موضعی) از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت جعبه دستمال کاغذی هستند.

2) آیا ابعاد جعبه دستمال کاغذی در تخمین قیمت آن مهم است؟

با توجه به اینکه ابعاد جعبه با مقوای مصرف شده برای تولید جعبه دستمال کاغذی ارتباط مستقیم دارد، قیمت تمام شده برای جعبه‌های دستمال کاغذی بزرگ‌تر بیشتر خواهد بود.

اشتراک گذاری

آخرین ها

موضوعات

Categories