تماس با ما

عوامل مؤثر در تعیین قیمت بسته بندی دخانیات کدامند؟

عوامل مؤثر در تعیین قیمت بسته بندی دخانیات کدامند؟
4.8/5 - (5 votes)

سیگار یکی از دخانیات پرمصرف است و این محصول به طور انبوه تولید و در بسته بندی‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود. با توجه به اینکه پاکت بسته بندی سیگار نقش مهمی در خرید این محصول توسط مشتریان دارد، تولیدکنندگان باید بهترین بسته بندی را برای محصول مد نظرشان انتخاب کنند.
بسته بندی انتخاب شده برای سیگار باید رنگ‌بندی و طراحی مناسبی داشته باشد، تا بتواند در نگاه اول توجه خریداران را به سمت خودش جلب کند. همانطور که در مقاله بسته بندی چیست نیز اشاره کردیم، بسته بندی و پوشش محصولات باید به نحوی انتخاب شده باشد که بوی محصول را تغییر ندهد ودرمورد بسته بندی دخانیات، سیگار بسته بندی شده باید با بهترین کیفیت و سالم و بدون هیچ آسیبی به دست مصرف کننده برسد.
با توجه به بالا بودن سفارش‌های سیگار در بازار، تولیدکنندگان به دنبال راهی هستند که بتوانند قیمت بسته بندی دخانیات را بهینه کنند. در این مطلب آسان پک مراحل بسته بندی سیگار و عوامل تأثیرگذار بر آن را ارائه کرده؛ و سپس روش‌هایی که می‌تواند برای کاهش و بهینه‌سازی قیمت بسته بندی سیگار و تولید این محصول مؤثر باشد را در اختیارتان قرار داده است.

معرفی انواع سیگارهای استاندارد

سیگارهای استاندارد در سه سایز king – nano – slim با توجه به اندازه ی نخ سیگار تولید می‌شوند. البته سیگار های متفرقه ای نیز وجود دارند که ممکن است سایزشان با موارد نام برده متفاوت باشد. بنابراین برای تولید بسته بندی سیگار ابتدا باید نوع سیگار را مشخص کنید، تا بسته بندی با توجه به ساختار سیگار تولید شود.

نحوه تولید و بسته بندی سیگار

برای سفارش بسته بندی سیگار باید ابتدا مراحل آن را بشناسید. بسته بندی سیگار در حال کلی از چهار مرحله تشکیل می‌شود. در مرحله اول کاغذ و فیلتر سیگار به صورت اتوماتیک تولید می‌شوند و دستگاه درون سیگارها را با توتون پر می‌کند.
پس از آماده شدن نخ سیگار، لازم است که پاکت اصلی سیگار که به عنوان اتیکت سیگار شناخته می‌شود تولید شود. درون این پاکت یک لایه فویل آلومینیوم و یک اینرفریم قرار می‌گیرد. سیگارهای آماده شده بعد از تولید به صورت اتوماتیک درون بسته سیگار قرار می‌گیرد و بسته بندی پاکت سیگار تکمیل می‌شود.
در مرحله بعد پاکت‌ها در یک بسته بزرگ‌تر که به عنوان قراصه سیگار شناخته می‌شود قرار می‌گیرند. بعد از این مرحله جعبه سیگار شرینگ شده و در کارتن قرار می‌گیرد.

جهت آشنایی با مراحل قدم به قدم تولید کارتن مقاله لینک شده را از دست ندهید.

عوامل موثر در تعیین قیمت بسته بندی دخانیات

برای تولید پاکت و جعبه سیگار بخش‌های مختلفی در شرکت‌های چاپ و بسته بندی در نظر گرفته می‌شود. در ادامه مهم‌ترین مواردی که می‌تواند روی تعیین قیمت بسته بندی دخانیات یا سیگار تأثیرگذار باشد را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

مقوا و متریال انتخاب شده برای بسته بندی

فرآیند تولید بسته بندی سیگار از حساسیت بالایی برخوردار است و باید مقوا و متریال مناسبی برای تولید پاکت سیگار انتخاب شود.
با توجه به اینکه سرعت تولید بسته بندی سیگار زیاد است، مقوای انتخاب شده باید از مقاومت مناسبی برخوردار باشد. به طور معمول مقوای Food Grade FBB با گرماژ 200 تا 230 برای تولید بسته بندی سیگار استفاده می‌شود. این مقوا مقاومت و کیفیت بالایی دارد و با سرعت بالای تولید بسته بندی سازگار است.
با توجه به جنس مقوای انتخاب شده، قیمت تولید بسته بندی دخانیات متغیر خواهد بود؛ بنابراین اولین عامل موثر در تعیین قیمت دخانیات، جنس مقوا یا متریال استفاده شده برای تولید بسته بندی است.

مطالب مرتبط: هزینه تولید و چاپ انواع بسته بندی مقوایی

مقوا و متریال انتخاب شده برای بسته بندی

رنگ‌های استفاده شده در تولید بسته بندی

رنگ‌های استفاده شده در تولید اتیکت سیگار یا بسته سیگار نیز از عوامل موثر در قیمت نهایی این محصول هستند.
به دلیل طراحی و ساختار خاص اتیکت یا بسته سیگار، رنگ‌های استفاده شده در این بخش بیشتر از 4 رنگ هستند؛ اما در تولید قراصه یا پاکت یا باکس سیگار می‌توان از 4 رنگ نیز استفاده کرد.
با توجه به طراحی انتخاب شده توسط مشتری و رنگ‌های استفاده شده برای تولید بسته بندی سیگار، قیمت نهایی در نظر گرفته شده برای تولید این بسته بندی متفاوت خواهد بود.

نوع پوشش انتخابی بسته بندی دخانیات

برای زیباتر و جذاب‌تر شدن بسته بندی سیگار، تولیدکنندگان این محصول از پوشش‌های متنوعی مانند هات فویل، یووی موضعی و طرح برجسته روی بسته بندی استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه سیگار حاوی توتون است و این ماده قابلیت جذب بو دارد، یووی به طور مستقیم روی پاکت سیگار استفاده نمی‌شود. بلکه برای استفاده از این پوشش، لازم است که یک لایه ورنی روی بسته سیگار قرار بگیرد و سپس یووی موضعی برای زیباتر شدن بسته بندی و چشم‌نواز شدن آن روی بسته استفاده شود.
پوشش‌های انتخابی می‌تواند روی بسته سیگار یا اتیکت سیگار و باکس یا قراصه سیگار استفاده شود. با توجه به نیاز مشتری امکان تولید بسته بندی‌های سیگار با این پوشش‌ها در آسان پک وجود دارد.
با توجه به پوشش انتخاب شده برای بسته بندی سیگار و استفاده از یک یا چند پوشش روی هر پاکت سیگار و باکس آن، قیمت بسته بندی دخانیات تغییر می‌کند.

راهکارهای بهینه‌سازی هزینه تولید بسته بندی دخانیات

در حال کلی، روش‌هایی که برای کمتر شدن هزینه بسته بندی سیگار وجود دارند کاهش رنگ‌های استفاده شده روی باکس یا قراصه و کم کردن تعداد پوشش‌های استفاده شده روی بسته بندی سیگار است.
بعضی از تولیدکنندگان برای بهینه‌سازی هزینه تولید و بسته بندی دخانیات ترجیح می‌دهند که قراصه یا باکس سیگار را نیز حذف کنند. در این حالت پاکت‌های سیگار کنار هم قرار می‌گیرند و با هم به کمک شیرینگ به صورت یک بسته در می‌آیند. با این روش تولیدکنندگان در هزینه تولید قراصه صرفه‌جویی می‌کنند.
برای بهینه شدن هزینه بسته بندی دخانیاتی مانند سیگار لازم است که از تیم متخصص در این زمینه کمک بگیرید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت بسته بندی سیگار و دخانیات با تیم متخصص آسان پک، بهترین کارخانه کارتن سازی در قزوین، در ارتباط باشید.

راهکارهای بهینه‌سازی هزینه تولید بسته بندی دخانیات

سخن پایانی

جهت تخمین قیمت بسته بندی دخانیات لازم است که نوع مقوا، گرماژ آن، تعداد رنگ‌های استفاده شده برای بسته بندی و پوشش بسته بندی مشخص شود. تولیدکنندگان جهت تولید بسته بندی سیگار با بهترین کیفیت و قیمت مناسب می‌توانند از تیم‌های متخصص فعال در زمینه طراحی چاپ و بسته بندی مانند آسان پک مشاوره بگیرند.

سؤالات متداول + جواب

1) آیا نوع مقوا در تعیین قیمت بسته بندی سیگار موثر است؟

با توجه به سرعت بالای تولید سیگار لازم است که از مقوای مناسب برای تولید بسته بندی این محصول استفاده شود؛ بنابراین نوع مقوا می‌تواند یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت این بسته بندی باشد.

2) در بسته بندی سیگار از چه رنگ‌هایی استفاده می‌شود؟

به طور معمول 4 رنگ برای بسته اصلی یا باکس سیگار در نظر گرفته شده و برای طراحی پاکت اصلی سیگار 5 تا 7 رنگ انتخاب می‌شود.

اشتراک گذاری

آخرین ها

موضوعات

Categories