تماس با ما

سبز فکر کن!
مدیریت سبز، بسته بندی پاک

به طور خلاصه، بسته بندی سبز به معنی بسته‌بندی مناسب، قابل استفاده مجدد و قابل بازیافت می‌باشد که در طول چرخه عمر محصول باعث آلودگی در محیط زیست نمی‌شود. 

سبز فکر کن

رویکرد آسان پک از همان آغاز کار به سمت مدیریت سبز بوده است. توجه ما همواره بر آن بوده تا در تمام فرآیندهای تولیدی در حفاظت از محیط زیست کوشا باشیم و برای سایر پسماندهای به جا مانده در مجموعه فرآیند بازیافت به درستی صورت گیرد. در مورد پساب‌ها، وجود تصفیه خانه های اختصاصی در بخش تولید به ما این امکان را میدهد تا پسابهای حاصل از شستشوی ماشین آلات، سایر پسابهای صنعتی و حتی فاضلاب انسانی را تصفیه کرده و آن را به آبی استاندارد برای مصارف کشاورزی  و آبیاری فضای سبز مجموعه تبدیل کنیم. در مورد زباله‌های خشک، همچنین ایستگاههای دسته بندی مشخص برای جمع آوری انواع پسماند تعریف کرده ایم (فلز، شیشه، انواع پلاستیک، چوب مرکب، روغن) که در بازه های مشخص به مراجع مورد تایید سازمان حفاظت از محیط زیست تحویل داده میشود. در این راستا ما تا جایی پیش رفته ایم که پسماندهای غذایی رستوران مجموعه را نیز در دسته زباله تر قرار میدهیم. این زباله ها سپس به مسئولان محیط زیست تحویل داده میشود که از آن جهت تولید کودهای کشاورزی استفاده می گردد.

حفظ محیط زیست در بسته بندی

امروزه در تمام کشورهای پیشرفته شرکت های زیادی در حال جایگزین کردن بسته‌بندی‌های پلاستیکی با بسته‌بندی‌های کارتنی و مقوایی می باشند. آسان پک در تلاش است تا محصولات پایداری را معرفی می کند که در عین کاربردی و مقرون به صرفه بودن، کمترین آسیب برای محیط زیست را داشته باشند. ما تنها کارتن سازی دارای استاندارد URSA و تنها دارنده دو استاندارد SMETA و URSA در حوزه سلولزی ایران میباشیم. این استانداردها از پیش شرط های همکاری با کمپانی های بزرگی چون نستله و یونیلیور می‌باشند. خروجی تمامی بخش‌های تولیدی از دیگ‌های بخار تا خروجی لیفتراک، مورد نمونه‌برداری‌های تصادفی قرار می‌گیرد و سپس توسط آزمایشگاه‌های مورد تایید سازمان استاندارد و محیط زیست آزمون می‌شوند. این نتایج در بازه های زمانی کمتر از سه ماه به صورت داوطلبانه به سازمان محیط زیست ارسال می‌کنیم.

HSE - FA

رعایت HSE در بسته بندی

در آسان پک تمام فرآیندهای بخش تولید که ممکن است با آلاینده‌های زیست محیطی همراه باشد، توسط دپارتمان HSE  کنترل و مرتباً گزارش داده می‌شود.

برای شناسایی ریسک‌ها و مخاطرات مرتبط با فعالیت‌های صنعتی یک تیم متخصص در اختیار داریم که از همان آغاز شکل‌گیری فعالیت‌های مجموعه، تمامی ریسک‌های  HSE  (ایمنی، بهداشت و محیط زیست) مرتبط با شغل و عملکرد ما را شناسایی و بر اساس آن، اقدامات کنترلی و مهندسی را تعریف کرده است.

اگر ریسک ایمنی، بهداشتی، زیست محیطی یک فعالیت کاری، ضریب شدت و تکرار بالایی را به خود اختصاص دهد ما برای آن اقدامی کنترلی تعریف ‌می‌کنیم. امروز هیچ مخاطره و ریسکی در سایر مقولات HSE وجود ندارد که آسان پک برای آن اقدام کنترلی نداشته باشد. ناگفته نماند که عدم رخداد هرگونه حادثه، گواهی بر اثربخشی اقدامات انجام شده است.

مسئولیت‌های اجتماعی در بسته بندی

آسان پک در موضوعات مربوط به مسئولیت های اجتماعی نیز فعالیت های مستمری داشته است. مفتخر به آنیم که به دفعات پشتیبان رویدادهای حوزه محیط زیست  بوده ایم و در مواردی چون همایش های پیاده روی و یا دوچرخه سواری همواره حمایت های خود را به عنوان یک وظیفه به انجام رسانده ایم.

در حوزه ی مسئولیت پذیری های اجتماعی یک قدم نیز فراتر گذاشته ایم و از روال معمول پیشی گرفته ایم. آسان پک در هر فرصتی با حضور در اجتماعات انسانی به پخش نایلون های قابل بازیافت و بیوپلاستیک ها پرداخته تا این فرهنگ را در جامعه رواج دهد و مردم را از مصرف بی رویه پلاستیک ها منع کند.

Green - City - 1
کارخانه آسان پک
کارخانه آسان پک

اجاره‌ی دستگاه های BOIX به باغبانان به شرط تملک و تولید کارتن های میوه بر سر زمین و کاهش هزینه های ارسال


تبدیل ورق های چاپ شده به سبد در سایت تولیدی مجموعه و ارسال کارتن های سبد شده  به مشتری

ماشین آلات BOIX دستگاه های تکمیل کننده واحد کارتن سازی آسان پک به شمار می روند

امروزه به دلایل زیست محیطی استفاده از سبدهای پلاستیکی در حمل و نقل محصولات تازه مانند میوه، سبزیجات و محصولات لبنی منسوخ گردیده و در جا به جایی های درون شهری، بین شهری و صادرات این محصولات از کارتن های سبدی شکل که اصطلاحا آنها را کارتن میوه می نامند استفاده میشود.

آسان پک جهت تکمیل تولیدات خود و به منظور رفع نیاز کشاورزان و صادرکنندگان کشور اقدام به راه اندازی بخشی مجزا جهت تولید کارتن های سبدی کرده است. ماشین آلات BOIX در این قسمت به صورت تخصصی به تولید کارتن سبدهای ستون دار و بی ستون اختصاص داده شده‌اند .