تماس با ما

کارتن صیفی جات | بررسی نکات مهم هنگام خرید و سفارش

ویژگی‌ها و مزایای کارتن‌های صیفی جات کدامند؟
5/5 - (1 vote)

صیفی جات از جمله محصولاتی هستند که در سطح وسیعی کشت می‌شوند. این محصولات در دسته محصولات پرمصرف قرار می‌گیرند و در داخل و خارج کشور عرضه می‌شوند. کارتن صیفی جات علاوه بر محافظت از محصول با توجه به ساختار، چاپ، طرح و … نقش حائز اهمیتی در بازاریابی و جذب مشتری ایفا می‌کند.

کارتن صیفی جات باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ این موضوع را کسانی مطرح می‌کنند که قصد تولید کارتن بسته بندی صیفی جات را برای صادرات این محصولات یا عرضه آن‌ها به بازارهای داخلی دارند. با توجه به اینکه کاغذ به عنوان یکی از ارکان اصلی و مهم در صنعت چاپ و بسته بندی شناخته می‌شود، برای تولید کارتن آماده صیفی جات نیز از آن استفاده می‌شود.

کاغذ تطبیق‌پذیری بالایی دارد و این امکان را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌کند که بتوانند کارتن صیفی جات را در ساختار و ابعاد مختلف تولید کرده و صیفی جات و میوه‌ها را در بازه‌های زمانی طولانی سالم نگه دارند.

در این مطلب آسان پک انواع کارتن بسته بندی صیفی جات و ویژگی‌های آن را ارائه کرده است. در صورتی که نیاز به سفارش کارتن میوه صادراتی دارید با تیم متخصص آسان پک در ارتباط باشید.

انواع بسته بندی صیفی جات

کارتن‌های صیفی جات در نمونه‌های مختلفی تولید می‌شوند. با توجه به نیاز مشتری ممکن است بسته بندی اولیه برای صیفی جات در نظر گرفته شده باشد و محصولات به طور مستقیم درون بسته بندی قرار بگیرند.

در حالت دوم بسته بندی ثانویه برای صیفی جات در نظر گرفته می‌شود؛ یعنی صیفی جات درون یک بسته بندی قرار می‌گیرند و این بسته درون یک کارتن دیگر قرار می‌گیرد و سپس برای توزیع میوه‌ها ارسال می‌شود.

بسته بندی اول که در تماس مستقیم با محصولات است معمولاً به مشتری ارائه می‌شود؛ اما بسته بندی دوم یک کارتن بسته بندی برای حمل و نقل و توزیع کاربرد بیشتری دارد و به طور معمول به مصرف‌کننده نهایی تحویل داده نمی‌شود.

ویژگی‌های کارتن بسته بندی میوه و صیفی جات

برای انتخاب کارتن میوه‌ها و صیفی جات لازم است که ویژگی‌های کارتن صیفی جات و اهمیت آن در بسته بندی و نگهداری صیفی جات را بشناسید. در ادامه برخی از ویژگی‌های مهم این بسته‌بندی‌ها را برای شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

1)رعایت استانداردها و نکات ایمنی در تولید کارتن

بسته بندی که میوه‌ها و صیفی جات در آن قرار می‌گیرند باید ایمن بوده و هیچ ماده مضری در تولید آن استفاده نشده باشد. همچنین کارتن صیفی جات نباید روی طعم، بو، رنگ و ظاهر محصول تأثیرگذار باشد؛ بنابراین، برای اینکه میوه‌ها و صیفی جات سالم به قفسه فروشگاه برسند، لازم است که بسته بندی مناسبی برای صیفی جات و میوه‌ها در نظر بگیرید.

مطالب مرتبط: کارتن کاهو و کلم چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

2)توجه به نیاز مشتری و شرایط حمل و نقل

بسته بندی صیفی جات باید با توجه به نوع محصول، محل ارسال محصول، سیستم لجستیک یا حمل و نقل محصول و مدت زمانی که میوه‌ها یا صیفی جات برای رسیدن تا محل توزیع باید در کارتن بمانند تولید شده باشد.

همچنین، بسته بندی باید پاسخگوی نیاز مشتریان باشد و با توجه به محصولاتی که قرار است ارسال شوند آماده شود. نحوه چیدمان محصولات در بسته بندی، امکان چاپ طرح‌ها و نوشته‌ها روی بسته بندی، دارا بودن دسته‌های مناسب برای حمل کارتن و امکان باز و بسته کردن کارتن به آسانی از جمله مواردی هستند که به عنوان ویژگی‌های کارتن بسته بندی میوه و صیفی جات در نظر گرفته می‌شود.

از دست ندهید: خرید کارتن موز

3)طراحی و چاپ مناسب کارتن صیفی جات

در کارتن‌های صیفی جات باید از رنگ‌های شاد و زنده استفاده شود، تا کارتن در همان لحظات اول توجه را به خودش جلب کند. انتخاب رنگ‌های مناسب و بسته بندی خلاقانه صیفی جات نقش مهمی در افزایش سهم فروش آن‌ها در بازار و برند سازی محصولات برای مشتریان دارد.

مطالب مرتبط: سفارش انواع کارتن و جعبه انار صادراتی

چاپ مناسب کارتن آن را برای مشتریان مختلف تشخیص پذیر می‌کند؛ و به راحتی می‌توانند محصولات برند را از بین رقبا تشخیص دهند؛ بنابراین انتخاب کارتن بسته بندی صیفی جات خلاقانه باعث برقراری ارتباط بین مشتری و محصول شده و بسته بندی را به یک استراتژی بازاریابی تبدیل می‌کند.

4)امکان سفارشی‌سازی کارتن صیفی جات

کارتن‌های صیفی جات را می‌توانید با توجه به نیازتان شخصی‌سازی کنید؛ یعنی فروشندگان میوه‌ها و صیفی جات می‌توانند با توجه به تعداد محصولاتشان و نوع آن‌ها کارتن مد نظرشان را در ابعاد دلخواهشان و با طرح و چاپی که مد نظر دارند سفارش دهند.

امکان سفارشی‌سازی کارتن صیفی جات

5)قابل بازیافت بودن کارتن‌های صیفی جات

با توجه به تخریب پذیر بودن کارتن، این بسته بندی به طرز شگفت‌انگیزی با طراوت و منشأ طبیعی میوه و سبزیجات و صیفی جات و امکان استفاده مجدد و بازیافت پذیری هماهنگ است؛ بنابراین با بسته بندی صیفی جات در کارتن می‌توانید به حیات موجودات دیگر کمک کرده و از آسیب‌های زیست‌محیطی و مرگ حیوانات و سایر جانداران به خاطر مصرف پلاستیک و… پیشگیری کنید. از نمونه این کارتن های قابل بازیافت میتوان به کارتن کیوی اشاره کرد.

کاربردهای کارتن صیفی جات صادراتی

کارتن‌های صیفی جات صادراتی باید از محصولات در برابر پوسیدگی، له‌شدگی، پلاسیدگی و ضرب‌دیدگی محافظت کند. هم‌چنین ترکیب و ساختار این کارتن‌ها باید به گونه‌ای باشد که بتواند در دمای سردخانه یا در گرما دوام بیاورد؛ و کارتن به خاطر تغییرات آب و هوایی و شرایط جوی تغییر شکل ندهد.

کارتن‌هایی که برای صیفی جات صادراتی در نظر گرفته می‌شوند باید از مواد مرغوب و کاغذهای مناسب تولید شوند. تعداد لایه‌ها و نوع فلوت بسته به نوع میوه، وزن میوه، تعداد کارتن‌هایی که روی هم چیده می‌شوند، مدت زمان انبارش و دمای محیط انتخاب می‌شوند. هم‌چنین باید نکات بهداشتی، استانداردهای ارائه شده برای بسته بندی صادراتی، نحوه چیدمان و ارسال صیفی جات و روش ارسال آن‌ها را نیز برای سفارش کارتن صیفی جات در نظر داشته باشید. درصورتی که میخواهید برای خرید کارتن انواع میوه های صادراتی اقدام کنید، میتوانید بصورت آنلاین قیمت کارتن میوه های صادراتی را از طریق کارشناسان ما استعلام کنید.

مزایای بسته بندی کارتن برای صیفی جات

برای سفارش کارتن صیفی جات لازم است که مزایای استفاده از این بسته‌بندی‌ها را نسبت به نمونه‌های سنتی بشناسید. در ادامه برخی از مزایای کارتن‌های صیفی جات تولید شده توسط آسان پک را برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این نوع از بسته‌بندی‌ها ارائه کرده‌ایم.

  • وجود متخصصین و مشاوران با تجربه در زمینه چاپ و بسته بندی کارتن‌های بسته بندی میوه و سبزیجات و صیفی جات
  • امکان طراحی بسته‌بندی‌های سفارشی ارائه و مشاوره راه‌حل‌های بسته بندی برای هر نوع میوه و سبزیجات و صیفی جات
  • امکان چاپ نامحدود
  • مقاومت مناسب و سازگاری با محیط‌زیست
  • امکان تولید انبوه

مزایای بسته بندی کارتن برای صیفی جات

نکات مهم در تولید کارتن‌های صیفی جات

بسته بندی صیفی جات با سایر محصولات مانند سرامیک و شکستنی‌ها و… متفاوت است. این محصولات باید پس از چیده شدن در کارتن امکان تنفس داشته باشند و گردش هوای خوبی درون کارتن وجود داشته باشد. چون کاهش میزان گردش هوا درون کارتن باعث افت کیفیت صیفی جات و تغییر طعم و مزه‌های آن‌ها می‌شود.

بسته بندی سفارشی برای صیفی جات باید با محصول و تدارکات و بازاریابی هماهنگ باشد. پایداری بسته بندی انتخابی و کاهش استفاده از سایر مواد غیر قابل بازیافت مثل پلاستیک، داشتن محیطی سالم، وجود شریک بسته بندی قابل اعتماد و با تجربه که خدمات پیشرفته‌ای را ارائه می‌کند،  از دیگر مواردی هستند که باید برای سفارش کارتن صیفی جات در نظر داشته باشید.

مطالب مرتبط: سفارش کارتن با چاپ اختصاصی

موقع طراحی ساختار کارتن صیفی جات و مشخص کردن جنس آن باید به مدت زمان انبارش صیفی جات، دمای محیط نگهداری آن‌ها و مدت زمان جا به جایی و حمل و نقل و نحوه توزیع نیز توجه داشته باشید. از دیگر عوامل مهمی که باید موقع سفارش کارتن‌های صیفی جات به آن‌ها توجه کنید می‌توان به ابعاد کارتن، ساختار کارتن، جنس کارتن، تعداد لایه‌های کارتن، نوع بسته بندی کارتن‌های تولید شده، مسافت حمل و نقل و تعداد سفارش کارتن‌های صیفی جات اشاره کرد.

سخن پایانی

بسته بندی صیفی جات باید به نحوی انجام شود که این محصولات بدون تغییر طعم و ظاهر به مقصد برسند و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرند. آسان پک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده کارتن و بسته بندی این امکان را برای مشتریان فراهم کرده که سفارش کارتن صیفی جات را به صورت کاملاً سفارشی‌سازی شده و در تعداد انبوه ثبت کنند. جهت استعلام قیمت کارتن صیفی جات با مشاورین آسان پک در ارتباط باشید.

سؤالات متداول + جواب

1) آیا کارتن‌های آماده صیفی جات گزینه مناسبی برای صادرات این محصولات هستند؟

کارتن‌های صادراتی باید طبق استانداردها و ساختار مناسب آماده شوند، بنابراین استفاده از کارتن‌های آماده نمی‌تواند گزینه مناسبی برای صادرات میوه‌ها و صیفی جات باشد.

2) آیا کارتن‌های صیفی جات قابل بازیافت هستند؟

برای اینکه بتوانید به محیط‌ زیست و حیات موجودات زنده کمک کنید، پیشنهاد می‌دهیم که کارتن‌ها را برای صادرات میوه ها و صیفی جات یا عرضه آن‌ها در بازارهای داخلی در نظر داشته باشید.

اشتراک گذاری

آخرین ها

موضوعات

Categories