تماس با ما

کارآفرینی

کارآفرینی؛ ایجاد چرخه ارزش

آیا کارآفرینی صرفاً ایجاد اشتغال و به‌کارگیری جمعیت زیادی برای کار است یا اینکه ایجاد بستری برای تبدیل ایده به محصول جهت افزایش رفاه عمومی و پاسخگویی به نیازهای مصرف‌کنندگان به حساب می‌آید؟

  • کارآفرینی چشم اندازی فراتر از ایجاد شغل در کارآفرینی تعداد افرادی که مشغول به کار می‌شوند ملاک نیست بلکه معیار ما، خلق یک ارزش است. به همین خاطر است که واژه کارآفرین اولین بار توسط کارشناسان اقتصاد مورد استفاده قرار گرفت تا جایی که ژوزف شومپیتر ملقب به پدر کارآفرینی تاکید داشت، کارآفرینان کسانی هستند که اقتصاد و سازمان‌ها را زنده می‌کنند. در کارآفرینی، فروش یک کالا، محصول، گردش منابع و چرخه مالی به گونه‌ای اتفاق می‌افتد که در نهایت با پرداخت مالیات، یک سیستم می‌تواند سایر نیازهای عمومی را با تکیه بر منابع مالیاتی تأمین کند.
  • پرورش منابع انسانی و ایجاد فرآیندهای سازمانی منعطف
  • کارآفرینی و ایجاد رفاه برای هم نوعان
  • ویژگی‌های کارآفرینی کیفیت، خلاقیت، خودباوری، پیشرو بودن، آینده نگری (پیش بینی آینده)، آینده نگاری (ساختن آینده)، مدیریت ریسک، دانش آفرینی، ایجاد اشتغال و خلق ثروت می باشد

نگاهی بر کارآفرینی با وجود اینکه کلمه کارآفرین و مفهوم کارآفرینی ساده و قابل درک به نظر می‌رسد، اما می‌توان گفت که تعریفی دقیق از کارآفرین و کارآفرینی که مورد اتفاق نظر همگان باشد، وجود ندارد. بدیهی است که در کارآفرینی تعداد افرادی که مشغول به کار می‌شوند ملاک نیست بلکه معیار، خلق یک ارزش است.

کارآفرینی چیست؟ چشم اندازی فراتر از ایجاد شغل

در کارآفرینی تعداد افرادی که مشغول به کار می‌شوند ملاک نیست بلکه معیار ما، خلق یک ارزش است. به همین خاطر است که واژه کارآفرین اولین بار توسط کارشناسان اقتصاد مورد استفاده قرار گرفت تا جایی که ژوزف شومپیتر ملقب به پدر کارآفرینی تاکید داشت «کارآفرینان کسانی هستند که اقتصاد و سازمان‌ها را زنده می‌کنند».

در کارآفرینی، فروش یک کالا، محصول، گردش منابع و چرخه مالی به گونه‌ای اتفاق می‌افتد که در نهایت با پرداخت مالیات، یک سیستم می‌تواند سایر نیازهای عمومی را با تکیه بر منابع مالیاتی تأمین کند.

پرورش منابع انسانی و ایجاد فرآیندهای سازمانی منعطف و چابک

بحث توجه به آموزش و به کارگیری نیروهای متخصص از جمله مقولاتی هستند که همواره مورد توجه آسان پک قزوین قرار داشته‌اند و اهمیت و میزان رعایتشان به حدی بوده است که می‌توان آن‌ها را مزیت اصلی برتری این مجموعه نسبت به دیگر فعالان این رسته برشمرد. از سال 1382 که فکر اولیه راه اندازی چنین مجموعه‌ای مطرح شد، کار شناسایی و جذب نیروهای متخصص نیز آغاز شد. اکنون بیش از هفتاد درصد از کارکنان فعلی ما جزء کسانی هستند که از همان ابتدا و در زمان نصب ماشین آلات قرار گرفته‌اند. آن‌ها در بحث نصب، کاربری و تعمیر  و نگهداری به شکل مستقیم آموزش دیده‌اند و این مسئله در حفظ سلامت دستگاه‌ها و کیفیت خروجی ما تاثیر بسزایی دارد. ما اکنون دستگاه‌هایی داریم که مدل آن‌ها به سال 2005 برمی‌گردد اما امروز تفاوت چندانی با روز اول خود ندارند، از بازدهی بسیار خوبی برخوردارند.

وجود چنین نیروهای حرفه‌ای پشتوانه ما قرار گرفت و با اتکا و اطمینان به آن‌ها بود که آسان پک توانست در سال 1389 پا در راه اخذ استاندارد ISO10115 بگذارد. این استاندارد مربوط به سیستم آموزش داخلی می‌شود که ما طی آن برای همه فرآیندهای کاری مجموعه یک استاندارد تخصصی آموزشی تعریف کردیم. بر این اساس هر نیروی کار برای ورود به رسته خاص خود باید آموزش های خاصی را طی کند.

ایجاد رفاه برای هم‌نوعان

مدیران ارشد آسان پَک با دغدغه کارآفرینی

از دیرباز مقوله‌ی کارآفرینی (Entrepreneurship) که به فرایند خلق ارزش جدید (مادی یا معنوی) از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسک‌های ناشی از آن اطلاق می‌شود، در مجموعه آسان پَک از دغدغه‌های اصلی مدیران ارشد بوده است.

واژه کارآفرینی که از کلمه فرانسوی ” Entrepreneurs ” به معنای «متعهد شدن» نشات گرفته است، در استراتژی تاسیس این مجموعه تعریفی گسترده دارد. پیتر دراکر، پدر علم مدیریت، کارآفرین را کسی می‌داند که فعالیتی را با سرمایه اقتصادی خود شروع می‌کند، ارزش‌ها را تغییر می‌دهد و در محیط اطراف خود تحول ایجاد می‌کند و به سمت بهتر شدن می‌برد.

ویژگی‌های کارآفرینی

کارآفرینی در خط مشی آسان پَک با صفات زیر در عمل به واقعیت تبدیل شده است:

  • کیفیت، خلاقیت، خودباوری، پیشرو بودن، آینده نگاری (ساختن آینده)، آینده نگری (پیش‌بینی آینده)، مدیریت ریسک، دانش‌آفرینی، ایجاد اشتغال، خلق ثروت.
  • بالطبع‌ اشتغال‌زایی‌ مستقیم 500 نفری یکی‌ از رهاوردهای‌ مهم‌ کارآفرینی در این مجموعه‌ است اما نکته حائز اهمیت تحول چشمگیر صنعت چاپ و بسته‌بندی کشور است که با تولد آسان پَک رقم خورده است.
  • مدرن‌ترین خط تولید ورق کارتن 3 لایه و 5 لایه با آشپزخانه چسب تمام اتوماتیک قابلیت ایجاد نوار Easy Open بر روی ورق
  • مدرنترین تجهیزات پیش از چاپ
  • پیشرفته ترین خط تولید هوشمند تولید کارتن

مدرنترین ماشین آلات چاپ لیبل

تنها بخشی از تکنولوژی و توانمندی‌های به‌کار گرفته شده در این مجموعه است که دانش تخصصی آن نیز به صنعت چاپ و بسته بندی کشور اضافه شده است.

نگاهی بر کارآفرینی

با وجود اینکه کلمه کارآفرین و مفهوم کارآفرینی ساده و قابل درک به نظر می‌رسد، اما می‌توان گفت که تعریفی دقیق از کارآفرین و کارآفرینی که مورد اتفاق نظر همگان باشد، وجود ندارد. بدیهی است که در کارآفرینی تعداد افرادی که مشغول به کار می‌شوند ملاک نیست بلکه معیار، خلق یک ارزش است.

اشتراک گذاری

آخرین ها

کارآفرینی

کارآفرینی؛ ایجاد چرخه ارزش آیا کارآفرینی صرفاً ایجاد اشتغال و به‌کارگیری جمعیت زیادی برای کار است یا اینکه ایجاد بستری

چرا بسته بندی

چرا بسته بندی در تمام دنیا بیشتر مردم به عنوان خریدار کالاها و محصولات، از روی بسته بندی ظاهری اقدام

موضوعات