تماس با ما

سفارش چاپ جعبه سیگار و نکات سفارش بسته بندی سیگار

4.4/5 - (10 votes)

افراد سیگاری‌ تنها برای استعمال دخانیات و مصرف سیگار سراغ این محصول نمی‌روند؛ زیرا سیگار کشیدن چیزی فراتر از روشن کردن یک نخ سیگار و تمام کردن آن است. 

دلیل مصرف سیگار توسط این افراد غالبا کاهش سطح استرس و همچنین ایجاد حس آرامشی است که با استعمال آن ایجاد می شود. این احساس برای عده‌ای از افراد به اندازه‌ای پررنگ است که حضور بسته سیگار در جیب لباس آن‌ها قوت قلبی برایشان است؛ و موقع مواجه شدن با مشکلات و سختی‌های زندگی به راحتی با آن‌ها کنار می‌آیند.

با وجود اینکه استعمال سیگار برای سلامتی افراد بسیار مضر است؛ اما این محصول همواره خواستاران زیادی دارد. این روزها برندهای متعددی در زمینه تامین بسته بندی دخانیات فعالیت دارند. تولید بسته بندی سیگار و فروش سیگار و دخانیات سال‌هاست که به یک تجارت جهانی تبدیل شده و شرکت‌های زیادی در این زمینه برای فروش بیشتر با هم رقابت می‌کنند.

راز فروش در بازار سیگار داشتن مشتریان وفادار می باشد. در واقع خریداران بسته سیگار را با توجه به تجربه قبلی خودشان و احساسی که از مصرف آن محصول داشته‌اند انتخاب می‌کنند؛ و کسانی که در خلق تجربه‌های عالی برای خریداران سیگار نقش دارند برنده این بازار پر رقابت خواهند بود.

تاریخچه اختراع سیگار

تاریخچه اختراع سیگار به سال 1880 برمی‌گردد. در یکی از روزها فردی به نام جیمز وقتی پشت میز نشسته بود و یک تکه کاغذ و کمی تنباکو کنارش داشت؛ تکه‌ای ورق را برش زد و درون آن تنباکو ریخت. سپس جیمز کاغذ را رول کرد و اولین سیگار جهان پا به عرصه وجود گذاشت.

قبل از اینکه جیز سیگار رول شده را اختراع کند، بسته بندی دخانیات و کاغذ فیلتر سیگار به شکل امروزی وجود نداشت؛ زیرا اغلب مردم برای مصرف تنباکو آن را درون پیپ پُر می‌کردند، یا اینکه با جویدن تنباکو سعی می‌کردند که از نیکوتین موجود در آن برای احساس آرامش بهره‌مند شوند.

اما با ایجاد سیگار رول دیگر مردم از مدل‌های دیگر تنباکو استفاده نکردند؛ و موقع جنگ‌های داخلی و بعد از آن‌ها، سیگار رول پیچ شده محبوبیت بیشتری پیدا کرد و به یکی از محصولات مد روز تبدیل شد.

اهمیت بسته بندی در صنعت دخانیات

در ابتدای مسیر تولید سیگار مردم و صنایع تولیدکننده سیگار اهمیت زیادی به کاغذ بیرونی آن و بسته‌هایی که برای نگه داری سیگارها کنار هم استفاده می‌شد نمی‌دادند؛ زیرا بسته بندی دخانیات مانند بسته بندی توتون و تنباکو برای این در نظر گرفته شده بود که کیفیت آن را برای استفاده حفظ کند؛ اما به مرور زمان توجه صنایع زیادی به سمت فروش سیگار و بازار تجارت آن جلب شد؛ و همین موضوع فرصت رقابت را در زمینه بسته بندی سیگار و فروش آن افزایش داد.

این روزها مشتریان ابتدا برند سیگار را بررسی می‌کنند؛ سپس آن را برای مصرف کردن تهیه می کنند. در واقع برندها برای وفاداری مشتریانشان هزینه کرده‌اند و حالا مشتری صرفاً برای مصرف سیگار نیست که آن را انتخاب می‌کند. بلکه برای احساس خوبی که برند محصول برای او خلق کرده به سراغ مصرف سیگار و تهیه آن می‌رود.

تاثیر بسته بندی جعبه سیگار در برندینگ شرکت‌های دخانیات

مشتریان دخانیاتی از جمله سیگار به خوبی این موضوع را می‌دانند که سیگار کشیدن صرفاً یک تفریح اعتیادآور است و امکان دارد سلامتی آن‌ها را تهدید کند؛ اما احساس خوبی که داشتن بسته سیگار محبوبشان به آن‌ها می‌دهند و حس آرامش بعد از سیگار کشیدن آن‌ها را ترغیب به خرید این محصول می‌کند. 

در واقع مشتری می‌خواهد حالا که ریسک استفاده از سیگار را به جان خریده است، بهترین سیگار را از بهترین تولید کننده این محصول تهیه کرده و استفاده کند.

از دست ندهید: تاثیر استفاده از کارتن لمینت در برندینگ و افزایش فروش

افرادی که سیگار مصرف می‌کنند به دنبال این هستند که یک محصول باکیفیت را که در بسته بندی عالی قرار دارد تهیه کنند. با توجه به اینکه برندها به خوبی می‌دانند که تبلیغات دخانیات به صورت مستقیم در جهان ممنوع است؛ تولید کننده‌های دخانیات محصولات خودشان را با بهترین بسته بندی به بازار عرضه می‌کنند تا بتوانند با این روش محصولات خودشان را تبلیغ کرده و روی خریداران تاثیرگذار باشند.

تاثیر بسته بندی جعبه سیگار در برندینگ شرکت‌های دخانیات

ویژگی‌های یک جعبه سیگار خاص و جذاب

برای تولید بسته بندی دخانیات باید حتماً این موضوع را در نظر داشته باشید که هدف از تولید جعبه سیگار فقط محافظت از محصول مورد نظر نیست. بلکه جعبه سیگار باید به نحوی طراحی شده باشد که بتواند مشتریان را به سمت آن محصول جذب کند.

اگر مشتری به سمت محصول جذب نشود و خریدی اتفاق نیفتند، بسته بندی سیگار و حفظ کیفیت آن هیچ سودی برای برند تولید کننده نخواهد داشت؛ زیرا سیگاری فروخته نشده که مشتری بتواند کیفیت آن را ارزیابی کند و برای خرید مجدد آن تصمیم‌گیری کند.

نکاتی که برندهای تولید کننده سیگار برای بسته بندی حرفه‌ای این محصول باید در نظر داشته باشند در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است.

رنگ جعبه سیگار

رنگ‌ها نقش مهمی در ماندگاری یک محصول در بازار و انتخاب آن توسط مشتریان مختلف دارند. اگر از رنگ‌های جذاب و گیرا برای بسته بندی دخانیات استفاده کنید؛ این شانس را خواهید داشت که مشتری در نگاه اول متوجه محصولتان شود و آن را از بین محصولات متنوع برای خرید در نظر بگیرد. 

حتماً برای بسته بندی دخانیات باید از رنگ‌هایی استفاده کنید که معرفی کننده برند هستند و شهرت جهانی برای برند مورد نظر خلق می‌کنند. این رنگ‌ها نباید با سایر شرکت‌های تولید کننده سیگار یکسان باشند؛ زیرا مشابهت رنگ‌ها باعث می‌شود که مشتری به جای برند شما به سمت برند رقبا جذب شود.

آسان پک از تکنیک چاپ افست جهت تامین بسته بندی دخانیات استفاده می‌کند. این تکنیک چاپ بسیار دقیق است و با وجود تفکیک رنگ‌های متنوع و کیفیت چاپ عالی، بهترین بسته بندی سیگار را برای عرضه به بازار در اختیار برندها قرار می‌دهد.

تایپوگرافی جعبه سیگار

نوع قلم و تایپوگرافی که برای جعبه سیگار انتخاب می‌کنید در منحصر به فرد نشان دادن آن و برتری برند در بازار مؤثر است. برای اینکه محصولتان نسبت به سایر نمونه‌های مشابه متمایز باشد؛ برای نوشتن نام برند و سایر اطلاعات روی بسته سیگار لازم است از فونت های خاص که علاوه بر زیبایی خوانایی خوبی نیز دارند استفاده شود.

توصیه می‌شود موقع نوشتن اطلاعات روی سیگار از فونت‌های با اندازه‌های متفاوت استفاده کنید، تا بهتر بتوانید توجه مخاطبان را به سمت محصول مورد نظر جلب کنید.

اهمیت لوگو و نام برند در بسته بندی سیگار

یک محصول بی‌عیب و نقص که در یک جعبه حرفه‌ای قرار دارد باید با یک برند تجاری حرفه‌ای به بازار عرضه شود. برای اینکه سیگار ارائه شده از سایر محصولات متمایز شود؛ باید مشتریان با برند آن ارتباط برقرار کنند. 

یکی از برندهای مطرح بازار که توانسته نقش پررنگی در زمینه جلب اعتماد مشتریان ایفا کند «مارلبورو» است. برای این ارتباط، لوگو یا نام تجاری همان گزینه‌ای است که مشتریان را به برندها وصل می‌کند.

اهمیت کیفیت بسته بندی سیگار

اگر کیفیت بسته بندی دخانیات پایین باشد و کیفیت خوبی نداشته باشد؛ مشتریان آن را برای خرید انتخاب نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند محصولات تولیدکنندگان دیگر را انتخاب کنند؛ زیرا مردم علاقه‌مند هستند سیگار را در یک بسته بندی شکیل و زیبا سفارش دهند و موقع امتحان کردن آن احساس خوبی داشته باشند.

البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که کیفیت خوب بسته بندی دخانیات نقش مهمی در حفظ کیفیت آن دارد و از تنباکو و کاغذ سیگار در برابر رطوبت و گرما محافظت می‌کند؛ بنابراین برندها با انتخاب بسته بندی مناسب می‌توانند سیگارها را باکیفیت اولیه و به بهترین نحو به بازار عرضه کنند.

اهمیت کیفیت بسته بندی سیگار

سفارش بهترین بسته بندی سیگار

آسان پک به عنوان یکی از برترین شرکت‌های کارتن سازی و بسته بندی ایران که به آخرین تکنولوژی روز اروپا مجهز است، این امکان را برای برندهای تولید کننده سیگار فراهم کرده است که محصولاتشان را با بهترین کیفیت به بازار عرضه کنند. 

جهت سفارش انواع بسته بندی دخانیات و استعلام قیمت بسته بندی سیگار با تیم آسان پک در ارتباط باشید.

سؤالات متداول+ جواب

1) آیا کیفیت سیگار ضامن فروش بالای این محصول است؟

تا زمانی که مشتری جذب بسته بندی سیگار نشود و محصول مورد نظر را امتحان نکند؛ کیفیت بالای سیگارهای درون بسته مشخص نخواهد شد؛ بنابراین صرفاً کیفیت بالای سیگار موجب افزایش فروش یک محصول نمی‌شود.

2) آیا درج لوگو روی بسته بندی سیگار مهم است؟

بدون درج لوگو یا نام تجاری مشتری با برند تولید کننده سیگار ارتباط برقرار نخواهد کرد؛ زیرا مشتری‌های دخانیات محصول را به خاطر ارتباطی که با برند و نام تجاری آن دارند و احساس خوبی که موقع استفاده آن محصول تجربه کرده‌اند سفارش می‌دهند.

اشتراک گذاری

آخرین ها

موضوعات

Categories